Collection

Machalski Mirosław

Mirosław Machalski - ur. 1971, jest niezależnym fotografikiem. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Działu Fotografii i Intermediów Muzeum Sztuki Współczesnej oraz w innych muzeach. Jego prace znajdują się też w kolekcji: Europeana, ​​​Cyfrowy Dolny Śląsk, ​Federacji Bibliotek Cyfrowych. Ponadto jego prace można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.

​Na początku lat 80 uczęszczał na zajęcia do pracowni Ewy Andrzejewskiej w Domu Kultury w Zgorzelcu. Ta wczesna edukacja przyczyniła się do wypracowania umiejętności fotografowania z myślą, aby ujęcia nie poprawiać przez kadrowanie i przenieść je na papier w postaci całej klatki negatywu przy jednoczesnym zachowaniu zamierzonej kompozycji. Jego prace osadzone są w konwencji reportażu humanistycznego, fotografii ulicznej - gdzie obiektem jest zawsze niepozujący do obiektywu człowiek w relacji z otoczeniem. Z racji wypracowanego warsztatu pracuje szybko, reportersko.

​​Ten awangardowy artysta od ponad 10 lat pracuje między innymi nad projektem BEZRUCH w odniesieniu do teorii „Decydującego momentu” Henri Cartier-Bressona, projekt ma już kolejne edycje i z powodzeniem jest wystawiany w wielu galeriach i domach aukcyjnych.

źródło: Artinfo.pl

Collections Subcollections

Collections (0)

Objects Recently added

Objects Most viewed

This page uses 'cookies'. More information